Welcome, visitor! [ Register | LoginRSS Feed


 

 

‘Ölüm Meleği’ Astiz için Yaşam

  • Listed: Mart 31, 2018 6:09 pm

Antalya Escort İlan Açıklaması

Bir mahkeme, 1976-83 askeri diktatörlüğü sırasında insanlığa karşı işlenen suçlardan ötürü hapis cezasına çarptırılan eski Ölüm Meleği ve 11 eski Arjantin askeri ve polis memuru olarak bilinen eski bir donanma casusunu mahk sentm etti.
59 yaşındaki eski donanma kaptanı olan Alfredo Astiz, saldırıya uğraması ve aktivistlere ihanet etmesiyle ünlü hale geldi ve birçok Arjantinli tarafından cuntanın suçlarının sembolü olarak görülüyordu.
İki Fransız rahibe, bir gazeteci ve bir insan hakları grubunun üç kurucusu olan adam kaçırma, işkence ve cinayete katılmakla suçlandı.
Tüm sanıklar aleyhindeki suçlamalar, silahlı devrim tehdidini ezmek için kullanılan askeri cuntanın temel işkence merkezlerinden biri olan Donanma Mekanik Okulu’nda işlenen 86 muhalif adam kaçırma, işkence ve cinayet olayını içeriyordu. Yaklaşık 5.000 tutuklu okuldan geçti – yarıdan az sağ kaldı.
2009 yılının Aralık ayında başlayan bir duruşmanın kapatılması, diğer dört sanığın 18 ila 25 yıl arasında hapis cezasına çarptırıldığı, diğer iki sanığın da mahkum edildiğine karar verildi.
İşkence merkezine komuta eden eski Admiral Emilio Masserta, kötü sağlık nedeniyle sanıklar arasında yer almadı ve geçen Kasım ayında öldü.
Kararlar, insan hakları aktivistleri ve büyük ekran televizyonda kararı izleyen kurbanların aileleri tarafından alkışlandı. “Ole, ole, onlar Nazilerin kaderiyle tanışacaklar. Nereye giderseniz gidin, onları bulacağız” diye soran aile üyeleri.
Eski bir askeri kampüs olan Donanma Mekaniği Okulu, artık insanlığa karşı suçların kanıtlarını korumaya adanmış bir müzeye ev sahipliği yapıyor.
Ayrıca, tutukluların doğum yapana kadar tutulduğu ve daha sonra “ortadan kaybolmaya” uğradığı bir annelik koğuşuna ev sahipliği yapmak için de kullanılıyordu. Sistematik bebek hırsızlarının cuntanın anti-subversion stratejisinin bir parçası olduğunu iddia eden ayrı bir dava, başka bir mahkeme salonunda devam ediyor.
Kurtulanlar ve akrabaları, ulusun “kirli savaşı” ndan solcu gerillalara ve siyasi muhaliflere karşı “tarihi bir gün” olarak adlandırdı.

Ad Reference ID: N/A

No Tags

No views yet

  

To inquire about this ad listing, complete the form below to send a message to the ad poster.