Welcome, visitor! [ Register | LoginRSS Feed


 

 

Katil karidesin ‘en kötü uzaylı istilası’

  • Listed: Nisan 1, 2018 6:40 am

Antalya Escort İlan Açıklaması

“Katil karides”, İngiltere ‘nin suyollarında yaşayan 10 en kötü yabancı işgalcinin listesini topladı ve yetkililer bunun için mücadele etmek için milyarlarca liraya mal oldu.
Bahçelerden ve parklardan kaçan birçok bitki türü de, ülkenin nehirleri ve gölleri için bir tehdit oluşturan yerli olmayan yaban hayatının “en çok aranan” listesinde yer alıyor.
Çevre Ajansı’na göre, istilacı türler İngiltere ekonomisine yılda 1,7 milyar sterline malolmakta, nehir kıyısı ve binalara zarar vermekte, sel riskini arttırmakta ve doğal yaban hayatına zarar vermektedir. Avcılar, balıkçılar ve kayıkçılar su yollarını kullanamayacak kadar üretken bile olabilirler.
Çevre Ajansı’na göre en kötü suçlu, sadece 3 cm uzunluğa rağmen, iştahsız bir karides ve karides ve genç balık gibi çok çeşitli yerli türlerin öldürülmesi ve bu tür habitatların yaşamını değiştiren katil karides. .
En çok aranan 10 listesindeki diğer yaratıklar arasında, yerli beyaz pençeli türlerimizi, diğer türlere çarpan topmouth gudgeon balıklarını ve su volelerini yiyen vizonu tehlikeye sokan Amerikan sinyal kereviti yer alır.
Zararsız çalkantılı su çuha çiçeği, yüzen pennywort ve papağan tüyü, çevreye yayılmış, tıkanma ve su habitatlarına zarar veren havuz bitkileridir.
Dev hece, Japon knotweed ve Himalaya balsamı, nehir kenevirleri ve diğer bölgelere zarar veriyor. Zehirli bir sapa sahip olan çukur, yapısal zarara neden olan ve her üç baskın yerli bitkiye ve toprak erozyonuna neden olan budaklar.
Çevre Ajansı, istilacı türlerin zorlu yeni AB hedeflerini karşılamak için nehirlerin kalitesini iyileştirme çabalarını engelleyebilir. Zaten işgalci türlerin kontrolünde yılda 2 milyon £ harcıyor ve hükümet koruma kuruluşu Natural England gibi ortaklarla çabalarını artıracak.
Çevre Ajansı’ndaki istilacı tür uzmanı Trevor Renals şöyle diyor: “Nehir suyu kalitesi, sanayi devriminin öncesindeki en iyisidir. Ancak, istilacı türleri kontrol etmiyorsak, değerli yerli türlerimizden bazılarını kaybetme tehlikesiyle karşı karşıyayız. Daha fazla temizlik maliyeti. “

Ad Reference ID: N/A

No Tags

No views yet

  

To inquire about this ad listing, complete the form below to send a message to the ad poster.